printlogo

شرکت مدیران خودرو طی مراسمی با حضور وزیر صمت، شهردار تهران و مدیران ارشد شرکت مدیران خودرو، تعداد 88 دستگاه آریزو 5 برقی را به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران تحویل داد.
کد خبر : 23735
تاریخ انتشار : 19 آذر 1402 - 18:6

«خبرماشین» - شرکت مدیران خودرو طی مراسمی با حضور وزیر صمت، شهردار تهران و مدیران ارشد شرکت مدیران خودرو، تعداد 88 دستگاه آریزو 5 برقی را به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران تحویل داد.

مشخصات فنی آریزو 5 برقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»؛ ظرفیت باتری آریزو 5 برقی 53 کیلووات ساعت و طول مدت شارژ سریع آن تا 80 درصد باتری 30 دقیقه است. شارژ عادی این خودرو 7 تا 8 ساعت بوده که پیمایش آن با یک بار شارژ 401 کیلومتر است. حداکثر قدرت موتور این خودرو 122 اسب بخار و حداکثر گشتاور  276 نیوتون متر است.

در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه خودروسازان به‌جای خودروی برقی چینی باید خودروی برقی ایرانی تولید کنند، گفت: ما باید متناسب با اقلیم کشور خودمان خودروی برقی تولید کنیم.

عباس علی‌آبادی با ابراز اینکه خوشبختانه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری تهران، سازمان تاکسیرانی و وزارت صنعت و مدیران خودرو اولین خودروهای برقی به ناوگان تاکسیرانی کشور ملحق خواهند شد، گفت: البته باید آموزشهای لازم در خصوص رانندگی با این خودروها به مصرف‌کنندگان ارائه شود که به همین منظور وزارت صنعت پیوستی فرهنگی را تهیه و برای آگاهی عمومی مردم منتشر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اما در حقیقت در مرحله‌ای هستیم که بایستی با فرهنگ‌ استفاده از خودروهای برقی آشنا شویم و نیاز به آموزش در این حوزه از طریق مدارس، دانشگاه‌ها و همکاری تمام نهادهای کشور ضروروی است. باید تناسب با اقلیم‌ها و در کل آموزش رفتار خودروی برقی در نقاط مختلف کشور و اقلیم‌های آب وهوایی آموزش داده شود. این بررسی رفتار یک ضرروت ملی به لحاظ زیست محیطی و البته اقتصادی است که باید اقدام اساسی برای آن صورت گیرد.

وزیر صمت تاکید کرد: مزیت خودروهای برقی تنها در کاهش مصرف سوخت و انرژی نیست؛ اینکه خودروهای برقی امکان تنوع سوختی را فراهم می‌کند و همچنین تبدیل خودروها به خودروهای برقی استفاده از انرژی‌های خوب همچون خورشیدی، باد، آب و... برای تولید را فراهم می‌کنیم و به‌مرور به سمت استفاده از انرژی‌های سبز به‌جای سوخت‌های فسیلی خواهیم رفت.

وزیر صنعت تصریح کرد: از هفته آینده روند برقی شدن تاکسیرانی کشور آغاز خواهد شد.

همچنین در این مراسم جک لی مدیرعامل شرکت مدیران خودرو ضمن تاکید بر ارتباط انرژی های نو و آینده صنعت خودروسازی گفت: درسال 2023 انتظار می رود فروش جهانی خودروهای انرژی جدید 18 درصد از کل بازار را به خود اختصاص دهد و به 14 میلیون دستگاه برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت های بزرگ خودروسازی برای به دست آوردن فرصت ها سرمایه گذاری های خود را افزایش داده اند.

لی افزود: نوآوری و همگام با روندهای جهانی بودن، اهداف ام وی ام هستند؛ از نظر انرژی نو، ام وی ام متعهد شده است که در ایران تبدیل به یک شرکت پیشرو و مبتکر شود. مراسم تحویل خودرو آریزو 5 برقی گام مهمی در رسیدن به هدف شرکت ام وی ام ام است.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو ادامه داد: در همین حال ما یک برنامه توسعه بلند مدت برای گسترش انرژی جدید شامل PHEV، BEV  و HEV را تدوین کرده ایم. ما در سال 2024 از سه محصول تیگو 7 پرو PHEV، فونیکس FX EV و آریز. 8 PHEV رونمایی خواهیم کرد که تجربه رانندگی تمیزتر و سازگارتر با محیط زیست را برای مصرف کنندگان به ارمغان خواهد آورد.